English

خبر شماره ۱۰۰۷

خبر شماره ۱۰۰۷

برگزاری مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش‌های زیست‌پزشکی

مشاهده: ۸۲۱     انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۴

مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش‌های زیست‌پزشکی، برای نخستین‌بار در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا چمن، مدیر امور پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیر اجرایی مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش، شنبه ۲۸ مرداد در حاشیه افتتاح این رویداد به خبرنگاران گفت: این رویداد یک ورک‌شاپ طراحی شده برای کارشناسان کمیته اخلاق پزشکی است.

وی با بیان اینکه این کارگاه به مدت یک هفته در شیراز برگزار می‌شود، افزود: در این کارگاه که بیش از ۱۲۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور حضور دارند، ۱۵ مدرس به ارائه مطالبی خواهند پرداخت.

دکتر رضا ملک‌زاده‌، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در افتتاحیه این رویداد و با اشاره به راه‌اندازی ۱۰ موسسه مالی نیماد (NIMAD) به صورت مجازی، گفت: این موسسه از ۱۰۰ طرح در حوزه‌های مختلف حمایت کرده که ۶۷ طرح از آنها تصویب شده و ۳۳ طرح نیز در حال تصویب است.

دکتر ملک‌زاده همچنین از تاسیس بیوبانک برای نگهداری نمونه‌هایی در مدت زمان طولانی برای محققان آینده و همچنین کوهورت کارکنان شیراز خبر داد.

رضا چمن، مدیر اجرایی مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش نیز در این خصوص گفت: فاز اولیه این مطالعه با همکاری ۱۰ هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در درمانگاه شهید مطهری شیراز اجرا می‌شود.

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.