English

خبر شماره ۱۰۲۶

خبر شماره ۱۰۲۶

اولین کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی برگزار شد.

مشاهده: ۷۹۵     انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۱

روز پنج شنبه هفتم تیرماه، کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی ویژه اعضای کمیته های اخلاق و هیات علمی سیزده دانشگاه، موسسه و مرکز آموزشی درمانی استان تهران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) در مجتمع صدرا  و با استقبال بیش از دویست و پنجاه نفر از مخاطبان به مدت 8 ساعت برگزار گردید. در این کارگاه که با حمایت کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مشارکت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) برگزار گردید، در ابتدا جناب آقای دکتر علیشیری معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان، به بیان اهمیت موضوع اخلاق در حوزه تحقیقات و رعایت اصول اخلاقی پرداختند و دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) را دانشگاهی ماموریت محور با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی در پژوهش های صورت گرفته معرفی نمودند.

در ادامه آقای دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیان اهمیت رعایت اصول اخلاقی و استاندارها در پژوهش پرداختند و فعالیت های صورت گرفته پنج سال اخیر کمیته ملی را جهت ارتقا این موارد تشریح نمودند. ایشان با اشاره به فعالیت چشمگیر معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) در حوزه اخلاق در پژوهش طی دو سال اخیر، از زحمات آقای دکتر علیشیری و زحمات و همکاری های آقای دکتر باقری به عنوان دبیر این کارگاه تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه، مباحث مربوط به اخلاق در انتشارات و راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی توسط آقای دکتر حسن باقری و مباحث مربوط به مجلات نامعتبر و جعلی توسط آقای دکتر پیام کبیری ارائه گردید. نشست آخر این کارگاه به پرسش و پاسخ اختصاص داشت که مدرسین دوره به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

در پایان نفرات برتر شرکت کننده در آزمون دوره که بالاترین امتیاز را کسب کرده بودند معرفی گردیدند.

 


تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.