English

خبر شماره ۱۰۳۱

خبر شماره ۱۰۳۱

پانزدهمین جلسه کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی

مشاهده: ۶۵۲     انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۴

پانزدهمین جلسه‌ی کمیته‌ی ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی با ساختار جدید برگزار شد.

پانزدهمین جلسه‌ی کمیته‌ی ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی با ساختار جدید، در روز سه‌شنبه مورخ 1397.5.23 با حضور معاون محترم تحقیقات و فناوری، دبیر و سایر اعضای محترم کمیته، در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تشکیل شد. در این جلسه گزارشی از سومین مدرسه تابستانی برگزار شده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط دبیر محترم کمیته ارائه گردید.

در ادامه جلسه، گزارشی از وضعیت ارجاعات در مقالات منتشر شده (self citation, co-author citation) و ارتباط آن با H-index توسط جناب آقای دکتر کبیری ارائه و درخصوص نحوه مدیریت و مقابله با ارجاعات ساختگی تصمیم­ گیری و برنامه­­ ریزی شد. در پایان جلسه در مورد لزوم تشکیل و مزایا و معایب کمیته اخلاق مستقل در برخی سازمان­ ها و انجمن­ ها نیز بحث و تصمیم­ گیری شد.

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.