English

خبر شماره ۱۰۴۳

خبر شماره ۱۰۴۳

کارگاه منطقه ای اخلاق در انتشار آثار پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.

مشاهده: ۶۵۹     انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۲

کارگاه منطقه ای اخلاق در انتشار آثار پژوهشی، ویژه اعضای شورای اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی و اعضای هیات علمی دانشگاه های منطقه یک آمایش (مازندران، گیلان، بابل، سمنان، بابل و شاهرود) روز پنجشنبه دهم مهرماه  با حضور بیش از هفتاد و پنج نفر در مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود برگزار گردید. در این کارگاه که با حضور جناب آقای دکتر شمسی گوشکی دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی کشور و همچنین جناب آقای دکتر حسن باقری برگزار گردید آقای دکتر محمد حسن امامیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ضمن خوش آمدگویی به مدعوبن محترم، اهداف این کارگاه را آشنایی اعضای شورای اخلاق و اعضای هیات علمی با آخرین دستورالعمل های اخلاق در انتشار آثار پژوهشی، ارائه نمونه هایی از سوء رفتارهای پژوهشی و اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع آن برشمردند و از  زحمات کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی برای طراحی و برگزاری این کارگاه تشکر کردند. سپس آقای دکتر شمسی ضمن تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در انتشار داده های پژوهش، به بیان تعدادی از تخلفات پژوهشی و اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع آنها پرداختند. در ادامه، آقای دکتر باقری به تشریخ آخرین دستورالعمل های اخلاق در انتشار آثار پژوهشی شامل معیارهای نویسندگی، وظایف سردبیر مجلات، حقوق دانشجو، اساتید راهنما و مشاور پرداختند و با ارائه مستندات متعدد، اهمیت انتشار صحیح مقالات در مجلات معتبر را نشان دادند. در پایان این کارگاه، نشست پرسش و پاسخ بین مدعوین و جناب آقای دکتر شمسی درباره مسایل مرتبط با انتشار داده های پژوهشی برگزار شد. 

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.