English

خبر شماره ۱۰۵۳

خبر شماره ۱۰۵۳

استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز حیوانات آزمایشگاهی جایگزینی برای کاهش استفاده از حیوانات آزمایشگاهی

مشاهده: ۶۲۷     انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۸

آقای دکتر حاجتی دبیر محترم دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی و بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در قالب بخشنامه ای به کلیه معاونین آموزشی دانشگاه­ها و دانشکده­های علوم پزشکی خواستار استفاده از وسایل و ابزارهای کمک آموزشی از جمله "نرم افزارهای شبیه ساز حیوانات آزمایشگاهی" با صلاحدید گروه های آموزشی شدند.

 در این بخشنامه، با توجه به نظر دبیران محترم تعدادی از رشته های علوم پایه پزشکی از جمله فیزیولوژی و فارماکولوژی و به منظور رعایت اخلاق کار با حیوانات آزمایشگاهی و پیشگیری از آزار بی مورد این حیوانات و همچنین رعایت جنبه های اقتصادی آموزش دروس عملی آزمایشگاهی دانشجویان رشته های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی PhD، توصیه به استفاده از وسایل و ابزارهای کمک آموزشی جایگزین از جمله "نرم افزارهای شبیه ساز حیوانات آزمایشگاهی" شده است.

 

 

 


تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.