English

کمیته اخلاق در پژوهش پردیس خودگردان رامسر

کمیته اخلاق در پژوهش پردیس خودگردان رامسر

پردیس خودگردان رامسر

معرفی

واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران رامسر درنیم سال دوم تحصیلی۸۸-۱۳۸۷ با پذیرش دانشجو در رشته ای پزشکی عمومی و داروسازی به تعداد ۳۰ نفر دانشجو در هر رشته شروع به فعالیت نموده است که کلیه دوره های آموزشی علوم پایه و بالینی دراین واحد برگزار می شود. ستاد مرکزی دانشگاه با مساحت ۲۴۰۰ متر زیربنا و ۴۰۰۰ متر محوطه در سه طبقه در خیابان آیت الله طالقانی قرار دارد .پذیرش دانشجو ازطریق کنکورسازمان سنجش و یامعرفی وزارت بهداشت و درمان ( درخصوص دانشجویان خارج از کشور ) خواهد بود، دارا بودن تراز بالای ۷۲۵۰برای مقاطع دکتری و مجاز بودن به انتخاب رشته در دوره های روزانه آزمون سراسری الزامی می باشد. در حال حاضرتعداد دانشجویان رشته های پزشکی و رشته داروسازی ۵۶۵نفر می باشد.

ساختمان شماره ۳ واحد که برای برگزاری کلاسهای درس و امتحانات در نظر گرفته شده است درمیدان رمک ابتدای کمربندی اصلی رامسر واقع شده است . شامل ۹کلاس درس و کتابخانه ، سالن رایانه ، اتاق اساتید ، نماز خانه ، بوفه ، انتشارات می باشد .

مخزن کتابخانه با ظرفیت ۷۰۰۰ جلد کتاب و نشریه طراحی شده است که این مخزن از طریق نرم افزار استاندارد به دانشگاه مادر متصل شده و کلیه نقل و انتقالات کتاب از این طریق صورت می گیرد و در حال حاضر ۳۰۰۰ جلد کتاب در کتابخانه موجود می باشد .

مجتمع آزمایشگاهی این واحد در سادات شهر رامسر واقع گردیده که شامل آزمایشگاههای شیمی الی و تجزیه، آزمایشگاه میکروب ، ایمونولوژی و قارچ انگل، آزمایشگاه بیوشیمی ، سالن مولاژ ، آزمایشگاه فیزیولوژی و فیزیک داروسازی ، سالن تشریح و....می باشد فاز دوم مجتمع آزمایشگاهی جهت استفاده دانشجویان داروسازی بوده که واحدهای عملی بعد از علوم پایه آنان در این آزمایشگاهها از قبیل آنالیز دستگاهی ، فارماسیوتکس،فارما کولوژی، آزمایشگاه تحقیقاتی و داروخانه مدرن برگزار می گردد. از دیگر امکانات این مجتمع می توان به باغچه گیاهان دارویی و سالن آمفی تئاتر که در آن امکان برگزاری همایشهای علمی به صورت ویدئو کنفرانس مقدور می باشد اشاره کرد.

بیمارستانهای امام سجاد (ع ) رامسر و شهید رجایی تنکابن بیمارستانهای این واحد می باشد که هریک با ۲۰۰ تخت با تجهیز امکانات عملی و محیط آموزش ، پژوهش ، کتابخانه و بخشهای بالینی مورد استفاده دانشجویان برای گذراندن واحدهای آموزش بالینی بعد علوم پایه می باشد.

این واحد دارای دو خوابگاه می باشد که هرکدام تعداد ۲۸و۳۰ دانشجو را پوشش می دهد .

اساتیدی که مسئولیت تدریس در این واحد بر عهده دارند عمدتا" از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رامسر و در مواردی از اعضاء هیئت علمی دانشگاههای دیگر می باشند.تعداد اعضای هیئت علمی مقیم واحد پردیس خودگردان رامسر ۱۱ نفرمی باشند.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شفا که از پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف برای ویزیت بیماران این شهرستان و شهرهای همجواردر بهمن ماه ۹۰ افتتاح شده مشغول به فعالیت می باشد ونیز داروخانه آموزشی سیزده آبان که در بیمارستان امام سجاد (ع) واقع شده ، وابسته به واحد پردیس خود گردان رامسر می باشد.

هم اکنون ۵۶۵ دانشجو مشغول به تحصیل می باشند که ۱۱۰نفر از دانشجویان داروسازی فارغ التحصیل و ۵۰ نفر از دانشجویان پزشکی فارغ التحصیل می باشند.

تعداد دانشجویان دوره کارآموزی ۶۰ نفر و در دوره کارورزی ۴۰ نفر می باشند.

تعداد دانشجویان انتقالی خارج از کشور: ۳۴ نفر

افتخارات:

مدال طلای المپیاد آزمون انفرادی حیطه علوم پایه پزشکی

۲.۵ درصد برتر کشوری : ۴ نفر در آزمون علوم پایه

قبولی تخصص پزشکی: 6 نفر

قبولی تخصص داروسازی: ۱ نفر

اعتبارنامه
IR.MAZUMS.RIB.REC شناسه کمیته:
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ تاریخ تصویب:
سازمانی نوع کمیته:
۳ سال مدت اعتبارنامه:
فارسی     انگلیسی مشاهده اعتبارنامه:

اعضای کمیته

مرتبه علمی سمت دانشگاهی رشته/مدرک تحصیلی نام و نام خانوادگی/سمت تصویر
استاد معاون پژوهشی پردیس خودگردان رامسر فارماکولوژی/دکترای تخصصی (PhD) داوود فرزین
رئیس
استادیار سرپرت کمیته تحقیقات فارماسیوتیکس/دکترای تخصصی (PhD) مهسا نارنجی
دبیر
N/A ندارد حقوق خصوصی/کارشناسی ارشد احمد جوربنیان
حقوقدان
N/A ندارد حقوق خصوصی/دکترای تخصصی (PhD) علی امینی نژاد
روحانی
دانشیار عضو هیئت علمی اپیدمیولوژی/دکترای تخصصی (PhD) عباس علیپور
متخصص آمار/اپیدمیولوژی
N/A - اخلاق پزشکی/دکترای تخصصی (PhD) سبحان بهرامی
متخصص اخلاق پزشکی
N/A ندارد حسابداری/کارشناسی سید مجید کلانتریان
نماینده جامعه
استادیار مدیر دفتر توسعه آموزش فیزیولوژی/دکترای تخصصی (PhD) علی سیاه پشت خاچکی
پژوهشگر
استادیار سرپرست پردیس خودگردان رامسر نوزادان/فوق تخصص حسین فیروزی
پژوهشگر
دانشیار عضو هیات علمی طب اورژانس/متخصص بالینی امیر نجاتی
پژوهشگر
N/A کارشناس پژوهش علوم تربیتی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی/کارشناسی ارشد فاطمه حسین زاده دوگلسر
کارشناس کمیته

مصوبات دارای کارآزمایی بالینی (برای مشاهده مشخصات کارآزمایی روی «جزئیات» کلیک فرمایید) مشاهده همه مصوبات

گواهی جزئیات تاریخ مصوبه / نوع عنوان کد مصوبه اخلاق /
کد IRCT
ردیف
فارسی
انگلیسی
۱۳۹۸/۴/۳۰
پایان‌نامه
مقایسه اثر درمانی داروی گیاهی حاوی عصاره های ژینکو ، علف چای ، چلرک ، لیمو عمانی و جینسنگ مقابل دارو نما در درمان انزال زودرس IR.MAZUMS.RIB.REC.1398.035
IRCT20130911014630N7
۱
فارسی
انگلیسی
۱۳۹۸/۲/۳۰
پایان‌نامه
مقایسه دو روش Subcuticular و Matress از نظر اندازه و عوارض زخم ناشی از جراحی آپاندکتومی IR.MAZUMS.RIB.REC.1398.004
IRCT20190813044523N1
۲
فارسی
انگلیسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
پایان‌نامه
بررسی اثر لیپوژل حاوی عصاره های Arnebia euchroma - Calendula officinalis - Zataria multiflora و روغن کنجد روی ترمیم پوستی عوارض بعد از تتو IR.MAZUMS.RIB.REC.1398.001
IRCT20130911014630N5
۳
فارسی
انگلیسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
پایان‌نامه
بررسی اثر سوسپانسیون خوراکی Bifidobacterium Animalis Spp. Lactis بر میزان گریه/ بیقراری شیرخواران شیر خشک خوارمراجعه کننده به کلینیک بیمارستان تنکابن و رامسر IR.MAZUMS.RIB.REC.1397.002
IRCT20170201032346N3
۴
فارسی
انگلیسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
پایان‌نامه
بررسی اثر سوسپانسیون خوراکی Bifidobacterium Animalis Spp. Lactis بر تغییرات میکروبیوم روده شیرخواران شیرخشک خوارمراجعه کننده به کلینیک بیمارستان تنکابن و رامسر IR.MAZUMS.RIB.REC.1397.001
IRCT20170201032346N3
۵

تعداد در صفحه:  

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.