English

ارسال درخواست مجوز ارسال نمونه به خارج از کشور

ارسال درخواست مجوز ارسال نمونه به خارج از کشور

انجام همکاری های بین المللی در حوزه پژوهش های پزشکی مستلزم نقل و انتقال مواد و نمونه های زیستی بین دو کشور و یا جابجایی های همزمان میان کشورهای مختلف می باشد که این امر همواره نگرانی ‌های مختلفی را برای کشورهای ذینفع در پی داشته است. " دستورالعمل ملی انتقال فرامرزی نمونه های زیست پزشکی با هدف پژوهشی" توسط وزارت بهداشت به منظور وجود ساز و کاری یکپارچه و استاندارد جهت حفظ حقوق شهروندی و نیز سلامت، امنیت و ایمنی عمومی و تسهیل روند این نقل و انتقالات و تسریع انجام پژوهش های مرتبط، تدوین شد که در آبان ماه سال جاری (۱۳۹۹) به تصویب دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی کشور رسید. مطابق با این دستورالعمل، کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش تنها مرجع رسیدگی به درخواست ها و صدور مجوز و اعلام به گمرک جمهوری اسلامی ایران می باشد که این فرایند صرفا از طریق سامانه ملی اخلاق در پژوهش انجام می شود.

به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند از این پس فرآیند ارسال درخواست مجوز ارسال نمونه به خارج از کشور به صورت الکترونیک و از طریق سامانه کمیته ملی اخلاق (همین سامانه) انجام می پذیرد. بدین منظور روی دکمه زیر کلیک نمایید و بعد از ورود،گزینه ارسال درخواست مجوز را کلیک فرمایید.

نکته: اگر حساب کاربری ندارید نیاز است یک بار ثبت نام کنید و از قسمت متقاضیان وارد سامانه شوید.

برای مشاهده فرایند، فلوچارت پیوست را مشاهده بفرمایید.


 

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.